Balloon flight

Let balonem

Rise to heaven with us! Flight in a hot air balloon is a unique experience and one not to be missed.

Our company has a lot of experience, and will safely carry you in a balloon above the landscape of your choice.

Pictures or videos of your garden, or beloved landmark will be forever a favourite memory to share with your family and friends. This amazing experience can be also given as a gift to please a good friend or your love with an original adventure.

A balloon flight can also function as an excellent advertisement. The logo of your company making an appearance above a populous city will definitely catch everyone’s eye. During a company party, or grand celebration, our hot air balloons can be used as a viewing platform and give your party that extra bit of exclusivity.

Fly like birds, undergo the traditional ceremony of ennoblement, and change a regular day into something spectacular. The flight will remain forever in your memory, and you might even return soon after as flying is addictive.

 


 

Offered flights:

Ceny & typy letenek »

Z našeho deníku

České středohoří z ptačí perspektivy

Chválíme celý tým pilota Lukáše Brady a touto cestou ještě jednou děkujeme za krásný nedělní podvečerní zážitek!

Nad Českým rájem

Prostě pohádka…nádherný den, výborný výhled a skvělý doprovod v podobě Lukáše Brady ve vzduchu a jeho kolegy na zemi. Připravili jste nám báječný zážitek, který trval nejen celý den, ale vzpomínáme dále. Děkujeme.

Táborsko

Chtěla bych moc poděkovat Luďku Křížkovi a celému týmu za úžasný zážitek, profesionální přístup, zajímavý výklad a hlavně za hladké přistání. Budu Vás doporučovat všude a všem.

Nezapomenutelný zážitek

Děkuji za zážitek z letu nad Karlovými Vary.Odborný výklad pana Brady který zaujal perfektní přistání a křest.

poděkování za nevšední zážitek

Chtěl bych touto cestou poděkovat za nevšední zážitek, milý a profesionální přístup týmu pana Brady při pilotování balónu na Karlovými Vary. Díky za pěkný den.

Více z našeho deníku »