Balloon flight

Let balonem

Rise to heaven with us! Flight in a hot air balloon is a unique experience and one not to be missed.

Our company has a lot of experience, and will safely carry you in a balloon above the landscape of your choice.

Pictures or videos of your garden, or beloved landmark will be forever a favourite memory to share with your family and friends. This amazing experience can be also given as a gift to please a good friend or your love with an original adventure.

A balloon flight can also function as an excellent advertisement. The logo of your company making an appearance above a populous city will definitely catch everyone’s eye. During a company party, or grand celebration, our hot air balloons can be used as a viewing platform and give your party that extra bit of exclusivity.

Fly like birds, undergo the traditional ceremony of ennoblement, and change a regular day into something spectacular. The flight will remain forever in your memory, and you might even return soon after as flying is addictive.

 


 

Offered flights:

Ceny & typy letenek »

Z našeho deníku

thumbnail

Let Českým Rájem

Chtěli bychom ještě jednou poděkovat za nezapomenutelný zážitek, který má na svědomí nejen skvělý pilot Luděk Křížek, který dokáže s balónem divy, ale i podpůrný tým. Všechno proběhlo nad očekávání dobře – zajištěno krásné počasí, směr větru a po úvodních...

thumbnail

Okolo Konopiště

Let jsme dostali jako svatební dar. Byl to úžasný zážitek, můžeme jen doporučit.

thumbnail

novomanželský let

svatební dar od našeho kamaráda. Nádherný zážitek k nezaplacení.Novomanželé Terka a Radek.

thumbnail

Letíme!!!!

Úžasný balon a nejúžasnější pilot snad už nikdy nepřistaneme!!! Moc děkujeme a vlasy nám všechny neschořely…..Doporučujeme zejména plešounům ale pozor !!! neházet zrcátka aby se nepropálil balón.

thumbnail

Z Nejdku do Německa

Děkujeme, let byl mnohem větším zážitkem, než jsme si představovali. Úchvatné s milou posádkou a vtipným pilotem Tomášem Rozkydalem. Křest na louce plné čtyřlístků se šálkem kávy bylo milým zakončením.

Více z našeho deníku »