Balloon flight

Let balonem

Rise to heaven with us! Flight in a hot air balloon is a unique experience and one not to be missed.

Our company has a lot of experience, and will safely carry you in a balloon above the landscape of your choice.

Pictures or videos of your garden, or beloved landmark will be forever a favourite memory to share with your family and friends. This amazing experience can be also given as a gift to please a good friend or your love with an original adventure.

A balloon flight can also function as an excellent advertisement. The logo of your company making an appearance above a populous city will definitely catch everyone’s eye. During a company party, or grand celebration, our hot air balloons can be used as a viewing platform and give your party that extra bit of exclusivity.

Fly like birds, undergo the traditional ceremony of ennoblement, and change a regular day into something spectacular. The flight will remain forever in your memory, and you might even return soon after as flying is addictive.

 


 

Offered flights:

Ceny & typy letenek »

Z našeho deníku

Nádherný let nad Plzní

Děkuji firmě a pilotovi Lukášovi Bradovi, za krásný let a bezpečné přistání. Plzeň z balónu je krásná stejně jako zážitek se nad ní proletět. Byl to první let a doufám, že nebyl poslední. Takže na viděnou při příštím letu.

Super, nemělo to chybu!

23.7.2016.Děkujeme pilotu balonu Luďku Křížkovi a jeho spolupracovníkům za super let a všem doporučujeme využít nabídky této společnosti. Manželé Osičkovi z Kutné Hory.

Super, nemělo to chybu!

23.7.2016.Děkujeme pilotu balonu Luďku Křížkovi a jeho spolupracovníkům za super let a všem doporučujeme využít nabídky této společnosti. Manželé Osičkovi z Kutné Hory.

Let nad Prahou

Velké díky Lukáši Bradovi za úžasný let a nezapomenutelný a opravdu návykový zážitek! Tak zase někdy naletěnou.

Karlovy Vary 16.7.2016

Moc děkujeme za nezapomenutelný zážitek a úžasný ranní let nad Karlovými Vary s pilotem p.Tomášem Rozkydalem. Za ten strach z výšek to učitě stálo. Moc se nám líbilo závěrečné balení balonu, historie létání a křest šampíčkem… Vélké díky všem hraběnka...

Více z našeho deníku »