Posázaví

Let balonem v Posázaví

Let balónem PosázavíPosázaví je vyhledávaná lokalita pro vodáky, trempy a turisty a je asi nejopěvovanější českou řekou. Létáme nejčastěji v oblasti mezi Týncem nad Sázavou a Českým Šternberkem. Český Šternberk dominuje krajině ve středním toku řeky Sázavy. Tento gotický hrad, stojící na strmém skalním ostrohu, se tyčí přímo nad hladinou řeky. V prostřední části toku řeka meandruje krajinou a vytváří četné zákruty. Proto ranní let bývá za vlhkých letních rán obohacený o nádherný kontrast povalujících se mlžných ostrovů nad řekou a v jejím nejbližším okolí, se sluncem prozářenou a probouzející se okolní krajinou. Nezáleží na tom, odkud zrovna vítr bude vát. Posázaví Vám vždy nabídne tu nejkrásnější podívanou.

Tato lokalita nabízí nespočet možností pro plánování letu balonem a je vhodná jak pro milovníky přírody, tak i pro nadšence historie. Naši piloti s Vámi vzletí v koši našeho balonu nad jednu z nejznámějších oblastí, abyste si mohli vše v klidu a bezpečí prohlédnout.

Při letu balonem nad Posázavím můžete spatřit hrady Český Šternberk a Pirkštejn, sklářské město Sázava se Sázavským klášterem (4. nejstarší u nás), Ratajský zámek a zámek Komorní Hrádek, Týnec nad Sázavou s továrnou na motocykly, hradem a zříceninou hradu Zbořený Kostelec.